AnasayfaMagazinRomalı Perihan’a, İzzet Çapa’dan Asrın Jesti

Romalı Perihan’a, İzzet Çapa’dan Asrın Jesti

PRENSES SOPRANO ROMALI PERİHAN MASALI

Prenses Soprano Romalı Perihan’ı bilenler bilir. Özel bir kadındır o. Hem sinema oyuncusudur, hem de muazzam bir soprano. Her zerresi sanat, her sözü bilgi birikim barındırır. Çok dilli parçaları, zaten dillere destandır ve dinleyene “Hey gibi mazi..” dedirtecek kadar da aşinadır.

DÜNYA SİNEMASININ BEĞENİLEN AKTRİSİ

Özellikle 70’li yıllarda fırtına estirmiş olan ünlü sanatçı, aynı zamanda dünya sinemasında birçok önemli rolde de yer aldı. İnce eleyip sık dokuduğu için, sebil gibi filmde adının geçmesini hiçbir zaman arzulamadı ve Yeşilçam’ın kendisine önerdiği birçok projeyi nezaketle reddetti.

AA… ROMALI PERİHAN

Böyle anılır Romalı Perihan, böyle bilinir. O dönem kazara bir sokaktan geçse, çocuk çocuk pencerelere doluşur, araçlar ayağını gazdan çeker, banyodan fırlayıp bornozun kuşağını güçlükle bağlayan meraklı tipler sokaklara dökülür, derken topluca alkışlanırdı. Tüm bu hadiseler olup biterken ise, herkesin işaret parmağı aynı yeri gösterirdi, “Aa.. Romalı Perihan!”

YIL 2013

O halen, canlı yayınların, röportaj sayfalarının, davetlisi olduğu özel etkinliklerin gözbebeği.

Romalı Perihan olmak kolay değil. İşte bunu anlatıyor Romalı Perihan fırsat buldukça, gençlere ve sanata gönül vermişlere. Kaliteli, amacı belli, nezih olduğu müddetçe de, kolay kolay hiçbir daveti geri çevirmiyor. O geldi mi, gecenin şıklık ortalaması alıyor başını gidiyor.

İZZET ÇAPA’DAN ASRIN JESTİ

Yakın dostu İzzet Çapa ile arasından su sızmaz Romalı Perihan’ın. İzzet Çapa’da değerli dostunu, aynı ölçüde sever ve sayar. Ancak İzzet Çapa, öyle herkese büyük jestler yapmaz. Sadece dostu diye, hiç kimsenin elini iki kez sıkmaz. İşin içinde sanat olacak, karşısındaki de sanatçı olacak ki, Çapa’nın kalbini derinden fethetsin. İşte buna en güzel örnek, Romalı’ya yaptığı jest. Artık Prenses Soprano Romalı Perihan’ın büstü var ve onu ölümsüzleştiren isim İzzet Çapa.  E böylesi bir jesti de duyan gören varsa, yazsın çizsin. Daha iyisi denenmedikçe, İzzet Çapa’nın ki Asrın Jestidir.

Avea Neyin Peşinde?

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK