AnasayfaBeyaz PerdeŞampiyonlardan İZEV’e destek

Şampiyonlardan İZEV’e destek

Zihinsel engelli gençlerin basketbolla değişen hayatlarını konu edinen Şampiyonlar 3 Mayıs’ta gösterime girecek. Filmin gişe gelirleri İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın Bağımsız Yaşam Programı’na aktarılacak.

Zihinsel engelli gençlerin hayatta karşılaştığı sorunları beyazperdeye taşıyan “Şampiyonlar” filminin ön gösterimi Cinemaximum Kanyon’da gerçekleştirildi. Ülkemizde İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV) Vakfı yararına gösterime giren “Şampiyonlar”ın ön gösterimine, filmin dublaj sanatçılarından İZEV’li Tan Aytıs da katıldı. Türkiye’de seslendirme yapan ilk down sendromlu kişi olarak tarihe geçen Tan Aytıs, herkesi Şampiyonlar filmini izlemeye ve zihinsel engelli bireylerin hayatına bu keyifli film aracılığıyla tanık olmaya davet etti.

Goya Ödülleri’nde En İyi Film Ödülü’nü kazanan ve İspanya’da 3 milyonu aşkın kişinin izlediği “Şampiyonlar”, seyircilerle ise 3 Mayıs Cuma günü buluşuyor. Zihinsel engelli gençlerin hayatlarının basketbolla nasıl değiştiğini anlatan film, seyircilere duygu dolu anlar yaşatacak.

Zihinsel engelli gençlerin içten, eğlenceli, duygu dolu şampiyonluk hikayesi

“Şampiyonlar”, profesyonel bir basketbol takımın yardımcı koçunun, mahkemenin verdiği 90 günlük zorunlu hizmet cezası süresince, zihinsel engelli oyunculardan oluşan bir basket takımını çalıştırma hikayesini konu ediniyor. Takım oyuncularının bireysel hikâyelerinden yola çıkarak engelli bireylerin aile ilişkilerini, iş hayatına ve sosyal yaşama katılımlarını beyaz perdeye taşıyan “Şampiyonlar” filmi aynı zamanda da toplumun engelli bireylere bakış açısının altını çiziyor. İZEV Vakfı, bu filmle zihinsel veya bedensel engelli olarak tanımlanan bireylerin toplumdaki her birey gibi eşit yaşam hakkına sahip olduklarını hatırlatarak, farkındalık yaratmayı hedefliyor ve “Yıkılmak zorunda olan, zihinlerinizdeki duvarlar” diyor.

Atlantik ve İnterAktif Medya tarafından ülkemize getirilen Şampiyonlar filmi CGV Mars Dağıtım’ın dağıtımıyla 3 Mayıs’ta sinema severlerle buluşuyor. Filmin galası 5 Mayıs’ta Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek.

CGV Mars Entertainment Group Hakkında:

2016 yılında CJ Güney Kore’nin en büyük multiplex sinema zinciri bünyesine katılan CGV Mars Entertainment Group, Türkiye’de sinema izleyicisine üstün hizmet kalitesiyle sinema keyfi sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. 4DX, Starium, ScreenX, IMAX gibi gibi ileri düzey film teknolojilerini Türkiye ile ilk buluşturan şirket olan CGV Mars Entertainment Group, konforlu, özelleştirilmiş koltuklarının yer aldığı Gold Class ve Tempur salonları ile de farkını ortaya koymaktadır. Cinemaximum salonları ile dünya standartlarındaki teknolojiyi; konfor, ergonomi ve üstün hizmet anlayışı ile birleştiren CGV Mars Entertainment Group, sunduğu avantajlı kampanyalar ve CGV Cinema Club ile sinema keyfini herkesle buluşturmayı hedeflemektedir. CGV Mars Entertainment Group Türkiye genelinde 909 salonu ve 122.316 koltuk sayısı ile Türk filmseverlere hizmet sunmaktadır.

“Şık mı, rükü
Türkiye’nin ilk o

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK