AnasayfaMagazinSongül Biltekin’den Çiğköfteli Halay

Songül Biltekin’den Çiğköfteli Halay

Türkiye’nin en yeni ve kaliteli müzik ve yatırım borsası kanalında birbirinden değerli ses sanatçıları T​​ürk halk müziğinin gür sesli kadın solistlerinden Songül Biltekin’in, gayrimenkul yatırım uzmanı Abdullah Demirkıran’la birlikte hazırlayıp sundukları programa uzun havalar ve çiğ köfte damgasını vurdu.

Sahnede 17. yılını kutlayan Türkiye’nin en gür sesli kadın solistlerinden Songül Biltekin Kasım 2014’te yayın hayatına başlayan BerTV ekranlarında her hafta Salı akşamları saatler 21.00’i gösterdiğinde izleyiciyle buluşan “yatırım borsası” adlı programda bu hafta Sivas’ın sevilen sanatçılarından ve aynı zamanda SRT1 televizyonun da partneri Gönül Doğan ile birlikte program hazırlayıp sunan Halil Özdemir konuktu.

Sivas yöresinin sevilen sanatçılarından Halil Özdemir, İstanbul’u ve yurdun dört bir köşesini etkisi altına alan kar engeline takılmış olsa da, programa halay ve uzun havalarıyla neşe kattı. Üç saat süren canlı yayın boyunca programın diğer konuğu ses sanatçısı Pınar Karataş ile yerinde durmadı.

Sanat yaşamında 17.yılını geride bırakan ülkemizin en gür sesli kadın solistlerinden Songül Biltekin’in canlı yayın süresince canlı performans ile okuduğu uzun havadan halaya, Kürtçeden Zazaca’ya birbirinden güzel eserlere gür sesiyle hayat verdi. İstanbul’a etli çiğköfteyi sevdiren Sabri Usta’nın program ve stüdyo da bulunan konuklara özel gönderdiği çiğköfte Songül Biltekin’i mest etti.

Sivaslı Sanatçılar Birliği Sıra Geceleri olarak önümüzdeki günlerde Ber Tv ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan Thm sanatçısı Ali Yayla da, Sivas ve Kelkit Vadisi türküleriyle renk kattı.

HAVADISTURK.COM

2015 Sosyetik Bebekl
Abdullah Koçoğlu'n

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.