AnasayfaMagazinSongül Biltekin’e Canlı Yayın Sürprizi

Songül Biltekin’e Canlı Yayın Sürprizi

Türkiye’nin en yeni Yatırım ve Müzik Eğlence kanalı BER TV de her hafta Salı akşamları deneyimli televizyon programcıları Abdullah Demirkıran ile Songül Biltekin’in birlikte hazırlayıp il ve ilçelerle beraber köy derneklerini ağırladıkları programda Türk Halk Müziği sanatçısı Songül Biltekin’e pasta sürprizi yapıldı.

Songül Biltekin-Abdullah Demirkıran ikilisinin birlikte hazırlayıp sundukları programa bu hafta Amasya ili Gökdere Köyü Derneği yöneticileri ve üyeleri katıldı. Sanatçı memba köyü olarak bilinen Gökdere’den THM sanatçıları Gülhan Çakmak ile Abbas Şahin bağlamalarıyla türkü dolu gece yaşatırken Abdullah Demirkıran program partnerine canlı yayında pasta keserek arkadaşının 32.yaşını kutladı.

Türkiye’nin en yeni yatırım ve eğlence kanalı olan BER TV’de bu hafta bir başkaydı!

Elmasından havasına sanatından ülke kurulmasına kardeşlikten sevgiye aşkın kenti Amasya’nın yöresel mutfağı da programda izleyicilere tanıtıldı. Hamarat Amasyalı kadınlar stüdyoya daha önce hazırlayarak getirdikleri zeytinyağlı yaprak dolmasıyla, keşkek, ebe gömeci salatası, kabak tatlısı, Amasya’ya has poğaça, haşhaşlı börek ve birbirinden leziz çorbalarla mutfakta da marifetli olduklarını kanıtladılar.

Amasya ili Gökdere Köyü Dernek Yöneticileri programın yapımcısı Abdullah Demirkıran’a Amasya’nın simgelerinden Bakır Semaver hediye etti.

Türk halk müziğinin güçlü kadın solistlerinden Songül Biltekin, geçtiğimiz yaza damgasını vuran eseri “Bekle” ile başlarken programda Ellik türküsüyle stüdyodaki konuklarla ellik oyunu da oynadı.

HAVADİSTÜRK

Onur Akay’dan Erka
Turizm Sektörüne Y

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.