AnasayfaMagazinSosyete Bodrum’a Neden Gider?

Sosyete Bodrum’a Neden Gider?

Yıllar yılı, vazgeçilmez bir ekoldür Bodrum. En azından öyle bilinir..

Vakti zamanında halkın büyük çoğunluğunun magazin programları aracılığıyla tanıştığı, Muğla ilinin renkli mi renkli şen ilçesi.

Ve yıl 2013, “Nur içinde yat, merhum Turgut Özal..” Güney sahillerini turlayıp da, adını anmamak, rahmet okumamak mümkün mü!

Ülkemizde Tatil Turizmi, uygulanan yanlış politikalar sebebiyle, biraz da her şey dahil illetinden dolayı bugünkü halini aldı ve her yönden tabana dayandı. Turizm sektörü kalitesiz hizmete kurban edilecek, müşterisi aynı kalacak değil ya; haliyle onun da çıtası aşağıya kaydı. Yabancı turistin pinti kesimi gelirken, bizim sosyetik kesim de yurt dışındaki mavi ile yeşilin birleştiği üst düzey coğrafi bölgelere kaçtı. Kimisi de yatını açığa demirleyip, sessiz sedasız tatilini yaşıyor. Kendisine karada rastlamakla, dört yapraklı yonca bulma ihtimali eşdeğer.

Gelgelelim Bodrum’un popüler plajlarında adım atacak yer, kimi mekanlarında kapatılmamış loca bulmak mümkün değil.

Onca kallavi müşteri kaçtıysa, “Burada kalan, Bodrum sokaklarını turlayan, kameralarda boy gösteren ve objektiflere yakalanan, tanınan renkli simaların ne işi var?” diyeceksiniz.

Onlar; ya göstere göstere eğlenmeyi sevenler, ya çeşitli sebeplerle ülke turizmini seçmek zorunda kalmış olanlar ya da ekonomik gücü o kadarına yeten şöhretli ve yarı şöhretli kesimdir. Zaten gerisi de varını yoğunu bir edip, sonrasında 12 taksitle ödeyeceği tatilin anlık hazzını yaşayan halk..

İşte parası gani olan Jet-Set’in ziyaret ettiği tatil beldelerinden birkaç minik kare.. Allah size de nasip etsin!

El-Cin Benzeri Filml
Şovdo, Dondurmayı

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK