AnasayfaFirmaya DikkatSürat Kargo’dan Usulsüz Dağıtım Ayıbı

Sürat Kargo’dan Usulsüz Dağıtım Ayıbı

Ünlü Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU’nun Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı bir dergi, sürat kargo çalışanlarının usulsüz dağıtımı sebebiyle tepki topladı.

Koçoğlu yaptığı açıklamada, “Dergimizin dağıtımı için, matbaa firmamız üzerinden Kaynak Holding bünyesinde yer alan Sürat Kargo ile anlaşma sağladık. Bakanlıklar, belediyeler, meclis üyeleri, yatırımcılar, ticari işletmeler vb. noktalara yapılması planlanan dağıtım, kargo şirketi çalışanlarının sebep olduğu usulsüz teslimatlar sebebiyle bizleri ciddi ölçüde mahcubiyete ve zarara uğrattı. Sürat Kargo yetkilileri tarafından tarafımıza açılan resmi panel üzerinden yaptığımız tespitleri esas alarak, gönderi yapılan kurum-kuruluş ve kişilerle gerçekleştirdiğimiz ikili temaslar da gördük ki; kimi gönderiler muhatap kişi ya da kurum yerine farklı noktalara iletilmiş, ancak panel üzerinde; kargoda belirtilen esas kişiye ya da kuruma teslim edilmiş gibi işlenmiş. Kimi gönderiler ise teslim edilmediği halde, teslim edilmiş olarak işaretlenmiş. Bununla birlikte, kargoda adı yer alan kişi ya da kurum yerine, çok farklı kişilere ya da kurumlara teslim edildiğine dair somut deliller de mevcut. Anlayacağınız; kurum dışı birinin eline verilip, “o tarafa gidiyorsan, şunları da bırakıver” şeklinde dağıtımı yapılmış kargolar bile var. Bu ve benzeri imza ya da kaşe karşılığı bulunmayan, yanlış teslim edilen ya da hiç teslim edilmeyen gönderilerle alakalı olarak, gerek ilgili şubeyi, gerekse Sürat Kargo’ya ait bulunan 0850 202 02 02 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayarak, usulsüz dağıtıma ilişkin şikayetlerimizi bildirdik. Gelecek ay gerçekleştireceğimiz, dergimizin açılış/kuruluş/kutlama gecesinde yapacağımız basın açıklamasıyla, dolaylı yoldan mağduriyet yaşattığımız kamuoyuna ve değerli abonelerimize özrümüzü dileyeceğiz. Yanı sıra bu sayıdaki okur mağduriyetini karşılamak adına, tüm zararı üstlendik ve dergi bedellerini okurlara iade kararı alarak, sayının tamamı adına ‘ÜCRETSİZDİR’ talimatı geçtik. Aksaklıklara ilişkin delil karartmaya gidilmemesi adına, şimdilik konu hakkında daha fazla açıklama yapmak istemiyorum. Uğradığımız, uğrayacağımız zararlara ilişkin tüm haklarımız saklıdır. Ticari prestijimizi, siyasi duruşumuzu, dergimizi, maddi ve manevi çerçevede olumsuz etkileyen belirsizlik içeren dağıtıma ilişkin zarar telafisi ve çözüm önerisi bekliyoruz.” dedi.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com | MagazincilerBirligi.com da yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

Esin Arıcan 'Düşl
Tuna Güzelyurt: "Ha

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK