AnasayfaMagazinIşıl German’ın Vefat Haberine İlişkin Tekzip Yayını

Işıl German’ın Vefat Haberine İlişkin Tekzip Yayını

Tekzip Yayını

“Magazin yazarı Funda Erkoç’a 3. şahıslar tarafından iletilen sözde bilgiler ışığında düzenlenmiş olan haber kısmen asılsızlık içermektedir. Bir döneme damgasını vuran duayen sanatçımız, gözümüzün nuru annemizin vefat ettiği doğrudur. Ancak gerek sağlığında gerekse hastalığında daima yanındaydık ve hiçbir dönemde maddi zorluk içinde bulunmadık. Ailemizin, şerefine, birliğine ve beraberliğe daima önem veren bir aile olarak yaşadık, öyle de devam edecektir.

1970’li yıllarda, Sensin O, Aşkın Kaderi, Ağlıyorsam Sen Aldırma gibi hit şarkılarına imza atan canımız, bir tanemiz, gözümüzün nuru, annemiz Işıl German, 15/07/2016 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Kuşadası Hanım caminde kılınan namazın ardından Adalızade Mezarlığı’nda toprağa verilen Işıl German’ı sevenlerin ve hepimizin başı sağolsun. Rahmet olsun anneciğim. Merve KURTOĞLU (Kızı)

Işıl German kimdir?

Ankara Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü’nden mezun olan Işıl German, müzik yaşamına 1972 yılında Ankara’da sahneye çıkarak başladı. Daha sonra İstanbul’a gelen sanatçı, burada plak çalışmalarını tamamladıktan sonra yine Ankara’ya döndü. 1975 yılında ilk plağını çıkaran sanatçı, bir yıl sonra Aşkın Kederi adlı şarkısıyla çıkış yaptı. 1979 Eurovision yarışması elemelerine katıldı. Sanatçı en son 1981 yılında bir filmde oyunculuk ve film müziği yaptı.

Tekzip konusu olan haberi okumak için tıklayın!

PAYLAŞ:
Fenomen Televizyoncu
Avcılar ve Outdoor

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.