AnasayfaMagazinciler BirliğiTeşekkürler Kazım Koyuncu

Teşekkürler Kazım Koyuncu

2005 yılında henüz 33 yaşındayken kanser tedavisi gördüğü hastanede “teşekkürler dünya” diyerek hayatını kaybeden Kazım Koyuncu, kısa müzik yaşamında Karadeniz şarkılarını tüm Türkiye’nin kalbine taşıyan isim oldu.

Dijital müzik platformu Spotify, ölümünün 12’nci yılında dillerden düşmeyen Kazım Koyuncu şarkılarını müzikseverler ile paylaştı

Kendisine “kuzeyin güler yüzlü çocuğu”, “şair ceketli çocuk” gibi tanımlamalar yakıştırılan Kazım Koyuncu, iki tutkusu olan Karadeniz müziği ile Rock müziğini harmanlayarak kendi tarzını yarattı. 2001 yılında müzikseverlerle buluşan ilk solo albümü Viya! ile dikkatleri çeken sanatçı, o dönemin sevilen dizisi Gülbeyaz’ın müzikleri ile tüm Türkiye’nin kalbinde taht kurdu. Karadeniz ve Rock müziğinin sentezlendiği, kendisinden sonra gelen pek çok yeni müzik çalışmasına da ilham veren Koyuncu, ölümünden 1 sene önce yayınladığı Hayde albümü ile Türk müzik tarihinin unutulmaz isimleri arasında yer aldı. Sadece yarattığı özgün tarzı ile değil; duyarlı kişiliğiyle de sevenleri ile farklı bir bağ kuran Kazım Koyuncu’nun eserleri ölümünün 12’nci yılında dillerden düşmemeye devam ediyor.

Bayramlık Köpük P
Stajyerlere Önerile

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.