AnasayfaAlışverişTicari Danışman Koçoğlu; “Çiçek Sepeti Yöneticileri; bu neyin kafası?” diye soruyor!

Ticari Danışman Koçoğlu; “Çiçek Sepeti Yöneticileri; bu neyin kafası?” diye soruyor!

Koçoğlu: “Çiçek Sepeti Yöneticileri; bu neyin kafası?”

Çiçek Sepeti İnternet Hizmetleri A.Ş’nin e-ticaret platformu www.ciceksepeti.com’dan hem mağazalarını hem de müşterilerini mağdur eden çifte skandal

Çiçek Sepeti İnternet Hizmetleri A.Ş’nin e-ticaret platformu www.ciceksepeti.com üzerinden satış yapan kimi mağazaların ticari ve basın danışmanlığını yürüten Abdullah Koçoğlu, namı diğer Joker Abdul, yaşanan aksaklıkların faturasını mağazalarına çıkaran firma yöneticilerine seslendi: “Çiçek Sepeti İnternet Hizmetleri A.Ş Yöneticileri; bu neyin kafası?”

Koçoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Çiçek Sepeti İnternet Hizmetleri A.Ş’nin e-ticaret platformu olan www.ciceksepeti.com dahilinde bir mağaza açıyorsunuz. Henüz birkaç ürün satmışken bir bakıyorsunuz ki, mağaza puanınız açıklanmış. O da ne? 10 üzerinden 9.1’e hak kazanmışsınız. Birkaç ürün satmışken puanınızın nasıl bu kadar düşük olabileceğini sorguluyorsunuz. Neden sonra anlıyorsunuz ki, meğer verilen siparişler mağazaların sipariş sayfalarına düşmüyor ya da geç düşüyor veya aşamalar arası geçişte yaşanan sistemsel sorun sebebiyle düşen siparişinizi ‘HAZIRLANIYOR’ aşamasına geçiremediğiniz için siparişi zamanında çıkaramıyorsunuz.

Çiçek Sepeti İnternet Hizmetleri A.Ş’nin e-ticaret platformu www.ciceksepeti.com, mağaza ile müşterisini birbirine düşüyor!

Özellikle doğum günü, yıldönümü, kutlama gibi özel günleri baz alarak alım yapan ve aldığı ürünü hediye olarak ilgili adrese yönlendiren kimi müşteriler haklı olarak zamanında teslim edilmeyen ürün için, alım yaptığı mağazayı gerek panel üzerinden gerekse ürüne ait yorum alanından ya da sosyal medyadan bireysel olarak yerle yeksan ediyor.

Çiçek Sepeti Yönetimi bu durumda ne mi yapıyor?

Gecikmede olan siparişi mağaza panelinize yansıtıyor ya da manuel olarak gerçekleşen birkaç yazışma sonrasında ürünü ‘HAZIRLANIYOR’ aşamasına geçiriyor. Mağaza ilgili ürünü ancak, tüm bu kaostan sonra gönderebiliyor. Zira, ‘HAZIRLANIYOR’ aşamasına geçiş yapmayan ürünleri kargolama lüksünüz yok. Platformda yer alan mağazanızı bir kenara bırakın, marka adınızın lekelenmesi de cabası. Mağazanın ve markanın yaşadığı bu olumsuzluk ise platform yetkililerinin umurlarında bile değil. Bu durumun mağazalara maddi manevi tazmin hakkı doğurduğundan ise bihaberler. Sanırım bugüne kadar durumu yargı sürecine taşıyan ve kamuoyu yararına açıklama yapan pek kimse olmamış.

Son gollerini, 49442 mağaza numaralı Fantastik Sanat Atölyesi’ne attılar!

Platform üzerinden yapılan satışlar sonrasında tuhaf bir mağaza puanı alçalmasını bizzat tespit ettim ve altta yer alan mesajı belirttikleri panel üzerinden ilettim. Bu mesajı iletmek için de ayrı bir gayret sarf etmenin yanı sıra zamanımdan da bolca çaldılar. Zira, müşteri temsilcisine durumu telefonla bildirdiğinizde sizinle sadece sohbet edip sonraki panele ve ardından klasik bir ankete yönlendiriyor. Derken derdinizi bir kez de yazılı olarak iletmek durumunda bırakılıyorsunuz. Altta yer alan ve her haliyle belli olan soruna ivedi çözüm sağlamak yerine ne mi yapıyorlar? Size, yeni bir soru yöneltiyorlar:

İşte gelen cevap: ‘Merhaba, siparişin hangi kriterde bulunduğu bilgisini iletebilir misiniz?’

Sipariş numarası verilmiş olan ürünün hangi kategoride yer aldığına bakmaktan bile aciz Çiçek Sepeti, www.ciceksepeti.com yetkilileri soruyorum size: BU NEYİN KAFASI?”

Koçoğlu: “Çiçek Sepeti Yöneticileri; bu neyin kafası?”

Çiçek Sepeti İnternet Hizmetleri A.Ş’nin e-ticaret platformu ciceksepeti.com’dan hem mağazalarını hem de müşterilerini mağdur eden çifte skandal

Burcu Esmersoy’dan

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK