AnasayfaYaşamTürk sanatçı Joker Abdul, Alman Bild gazetesine manşet oldu!

Türk sanatçı Joker Abdul, Alman Bild gazetesine manşet oldu!

2023 yılına sanat çevrelerince çok konuşulacak başyapıt niteliğinde bir eserle giriş yapan ressam, heykeltıraş ve kitap yazarı Abdullah Koçoğlu, namı diğer Joker Abdul, Avrupa ülkelerinin ve Almanya’nın en yüksek tirajlı yayınları arasında yer alan Bild Gazetesi’ne manşet oldu.

Gazetede yer alan, “2023 yılında görülmesi gereken 10 büyük sanatçı ve eserleri” manşetli haberin detayında Türk sanatçının eserleri dünyaca ünlü ressamlar ile birlikte övgü dolu sözlerle anıldı.

Yıllarca Los Angales Universal Studios, Alman RTL televizyonu gibi üst düzey platformlarda sahne ve stüdyo dekorları yapan ve dünyanın çeşitli kentlerinde 40 üzerinde mekan tasarlamış bulunan sanatçı, başyapıt niteliğindeki eseriyle ilgili daha önce basına yaptığı açıklamada, “Bu eser, 7 ayrı teknik kullanılarak yaklaşık 5 ayda tamamlandı. Taşıma çantasından, sertifika kutusuna varıncaya kadar tümü el işçiliği. Özel hazırlanmış boyasında bulunan nikel tozları sayesinde ışıkla buluştuğunda sizi rüyalarınızdaki o renkli atmosfere taşıyor.” ifadelerine yer vermişti.

2023 yılının kuşkusuz nadide eserleri arasında yer alan başyapıt, Türkiye’nin en önemli koleksiyonerleri arasında anılan Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi mezunu ve aynı zamanda profesyonel bir iş insanı olan Hande VURAL için özel olarak hazırlanmış.

 

Kimyacınız, Kimyac

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK