AnasayfaAlışverişÜnlü yazara provokatör tacizi

Ünlü yazara provokatör tacizi

Ünlü yazar Abdullah Koçoğlu,  irmak_fatura adlı instagram kullanıcısının tacizine uğradı.

Koçoğlu, 2023 yılında Perseus Yayınevi’nden çıkaracağı “Çirkin İnsan Çoktur” adlı yeni romanından alıntı yaparak sosyal medya hesabında paylaşınca saldırıya uğradı.

Instagram hesabı üzerinden yazarı etiketleyerek çeşitli şekillerde kamuoyuna açık halde defalarca kez 2 ayrı hesap üzerinden taciz eden “irmak_fatura” ve “venuskizi.candle” adlı hesapların sahibi olan kullanıcı ya da kullanıcılar, bununla da yetinmeyip “@jokerabdul bkz kadın düşmanı” başlıklı paylaşımıyla kamuoyunu, Joker Abdul takma adlı Abdullah Koçoğlu’na karşı kin, nefret ve düşmanlığa davet ve teşvik etti.

Provokatör saldırgan ya da saldırganların tacizinden irmak_fatura ve venuskizi.candle isimli hesapları engelleyerek kurtulduğunu ifade eden yazar Koçoğlu, gerçekleşen saldırı ile ilgili yasal süreç başlattıklarını ve süreci takip etmesi için, şirketler avukatı Av. Arb. Abdullah Serdar Önür’ün yetkilendirildiğini belirtti.

Koçoğlu yanı sıra Perseus Yayınevi’nden çıkaracağı yeni kitabında yer alan alıntı makalenin ait olduğu paragrafı da basın mensuplarına paylaştı. İşte ‘O’ paragraf: “Yan masadan gelen seslere kulak verdi Tüysüz Necdet. Yan masada, iri yarı, pos bıyıklı, göbeği kendinden evvel tıknaz bir zat, karşısında duran ezik büzük kopilin üzerinde ego parlatıyordu: Baktım sürekli terso yapıyor, koydum raconu emmoğlu. ‘G*tü kaşınanı Allah C.C. bana yolluyor. E bize de o kaşıntıyı dindirmek düşüyor. Seni ve firmanı karbonlamak farz oldu. Seni aç bırakana kadar peşindeyim dişi köpek.’ dedim, vurdum kapıyı çıktım. Sonra da karıyı bir daha ne gördüm ne de hakkında bir şey işittim. Şimdilerde evlenmiştir, üç de çocuk doğurmuştur, çizgili pijamalı koca kahrı çekiyordur. Herkes sen ben değil tabi emmoğlu.”

Koçoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı:

“irmak_fatura” ve “venuskizi.candle” adlı hesaplar üzerinden profilimi etiketleyerek tarafımı taciz eden bu kişi ya da kişilerin Trendyol’da mağaza sahibi olduğu aşikar bir durum. Zira, tehdit ve yönlendirme odaklı paylaşımlarının aynı düzeyde olduğunu yine paylaşımları sayesinde fark etmiş bulunuyoruz. Bu kişi ya da kişilerin, Trenyol’un tüm mağazalara tanıdığı haklar çerçevesinde ‘X’ ürüne BuyBox atan ‘Fantastik Sanat Atölyesi’ isimli mağazaya karşı kin ve nefret duygusu beslediği delillerle de sübuttur. Beraberinde, Irmak Fatura isimli saldırgan kişi, Fantastik Sanat Atölyesi’nden, Buybox ile satışa açılmış VenusKizi1cd28589-6f5 barkotlu ürünü #1400030938 sipariş numarası ile kendi adına satın almış görülüyor. Söz konusu alım kaydı ve faturası belgeli halde sübuttur. Söz konusu çirkin saldırıyı planlayan bu kişi ya da kişiler, ticari danışmanlığını yürüttüğüm mağazanın itibarını zedeleyici yönde aksiyon almaktan da geri kalmamıştır. Tarafıma tertiplenen entrikayı Fantastik Sanat Atölyesi’ne danışmanlık hizmeti verdiğim için planladıklarını düşünüyorum. Yanı sıra bu kişi ya da kişiler, eserlerimden yaptığım alıntı paylaşımları da kendisine hitaben paylaşmışım gibi göstererek iftira, yalan beyan, yasa dışı ifşa yoluyla kamuoyunu tarafıma karşı kin, nefret ve düşmanlığa davet etmiş bulunuyor. Tabi ki, olayın sorumlularından maddi manevi hak talebi ile şikayetçi olacağım. Süreç adına şirketler avukatımız Av. Arb. Abdullah Serdar Önür’ü yetkilendirmiş bulunuyoruz. Beraberinde Trendyol e-ticaret platformunda mağaza sahibi olduğunu düşündüğümüz adı geçen şahıs hakkında, Fantastik Sanat Atölyesi sahibinin verdiği yetki ile TRENDYOL yönetimine gerekli ihbar ve inceleme taleplerimizi ileteceğiz. Olası illegal durumlara karşı Trendyol yönetiminin yaptırımlarının sert olduğunu ve platform kurallarına aykırı davranan ‘X’ bir mağazaya karşı, kapatma kararına kadar uzanan ihlal cezası verdiğini biliyoruz. Bundan sonrası yasaların ve Trendyol yönetiminin takdirine kalıyor. Değerli kamuoyuna saygılarımla.

Ünlü Danışman Ko
Elit İstanbul Tıp

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK