AnasayfaMagazinciler BirliğiUyarıyoruz..! HGS Cezalarına Dikkat

Uyarıyoruz..! HGS Cezalarına Dikkat

Son günlerde HGS/OGS geçiş ücreti ve idari para cezası altında araç sahibi olan herkese gelen tebligatlar vatandaşlarımızın tepkisine yol açıyor.

Tebligatı alanlar bulunduğu bölgedeki Sulh Ceza Hakimliği’nin yolunu tutuyor ve itirazını ediyor.

Konu hakkında bilgisine danıştığımız Kocaeli ili avukatlarından Avukat Abdullah Serdar ÖNÜR , vatandaşı dikkatli olmaya çağırdı.

Avukat A. Serdar Önür uyarısında “Yanlış yada hatalı olarak gönderildiğini düşündüğünüz HGS < OGS cezalarına 15 gün içinde bulunduğunuz yerdeki Sulh Ceza Hakimliği’ne yada tebligatta en son geçiş yapıldığı görünen yer Sulh Ceza Hakimliği’ne hitaben , gerekçelerinizi varsa delilleriniz ile birlikte örneğin o tarihte aracınızı satmışsanız satış belgesi ile birlikte itiraz etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu cezayı kabul etmiş ve ödemek zorunda kalabilirsiniz. Gelen tebligatları göz ardı etmemenizi, muhtara bırakıldı ise mutlaka muhtardan almanızı yine muhtara bırakıldığı tarih itibari ile itiraz sürenizin başladığını” hatırlatan Av. A. Serdar Önür iş yoğunluğu yada ne yapacağını bilemeyen vatandaşlarımızın mutlaka bir avukat meslektaşından yardım almasını tavsiye etti.

kocaelihaberajansi.com

AVFEST Dergisi Yayı
Av Doğa Dergisi Oku

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.