AnasayfaMagazinciler BirliğiUzm.Dermatolog Nezih Karaca’dan Sihirli Dokunuş

Uzm.Dermatolog Nezih Karaca’dan Sihirli Dokunuş

SILHOUETTE SOFT®’un benzersiz yeni teknolojisi ile yüzdeki sarkmalardan kurtulup, yeniden gerilmiş bir yüze kavuşmak, hacminin yeniden kazanılması, kırışık ve çökük görüntülerin azalması mümkün hale gelmiştir. Daha önce bu etkiyi sağlayacak güçte ama bir o kadar da kolay uygulama yoktu. SILHOUETTE SOFT® doktor tarafından uygulanan yaklaşık 30 dakikalık bir işlemle 18 aya kadar süren etki sağlamaktadır.

SILHOUETTE SOFT® çift yönlü emilebilen iplik ve konilerden oluşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen, rekonstrüktif ve kozmetik cerrahide kullanılarak geliştirilen bu koni ile sütür süspansiyon sistemi altı yılda son halini almıştır.

Yüzün sarkmış bölgelerini kaldırma ve cildi yeniden canlandırma: bu ikili ihtiyacı karşılamak için SILHOUETTE SOFT® üretilmiştir. Bir yandan cildin sarkan bölgeleri konilerle tekrar kaldırılırken bir yandan da iplerin özelliği ile kolajen üretimi yeniden uyarılmakta ve cilt sıkılaşmaktadır.

İp yerleştirildikten sonra uygulama yapılan bölgeye hafif bir basınç uygulanır ve anında o bölgede asma ve kaldırma işlemi gerçekleşir. Bu şekilde doktor cilt yüzeyini yeniden şekillendirilmiş olur ve gözle görülür şekilde pürüzsüz hale getirir. Ardından zaman içinde içerideki ipin kolajen üretimini uyarıcı etkisi ile cildin yenilenmesi ve sıkılaşması uyarılır.

SILHOUETTE SOFT® iplerinin en önemli farkı sadece birkaç çift ip uygulaması ile anında etkili ve doğal sonuca ulaşabilme kabiliyetidir. Yine yüze uygulanan ve 60-100 adet dikiş ipinin uygulanması sonrası aylar içinde sonuç alınmasını sağlayan diğer PDO iplere göre, çok az iple yüze istenilen şekli anında vermek ve rejenerasyon etkisinin 18 aya kadar sürdürmeye devam etmesi en büyük avantajıdır.

Rejeneratif etkisi kademeli ve doğal olarak işleyen bir süreçtir: Polilaktik asit (PLA ), Silhoutte SOFT® iplerinin başlıca bileşenidir, PLA maddesi yıllardır (Kalp-Damar Cerrahisi ve beyin ameliyatlarında dikiş materyali olarak, ortopedik vidalar ve çivilerinde kullanılan, tıp alanında iyi bilinen bir polimerdir). Bu polimer tamamen biyolojik bir materyal olup, özellikle insanda biyo-uyumlu olması nedeniyle bu tür uygulamalar geliştirilmiştir. Ameliyat dikiş ipliği gibi uygulandığında polilaktik asit, cildin daha derin katmanlarında görev yapar ve derinin kendi kolajenini üretmesini uyarır. Zamanla ve yavaş yavaş ilerleyen bu süreç, sarkık alanların hacmini artırmaya yardımcı olur ve kademeli olarak mükemmel doğal yüz şeklinin oluşmasına katkıda bulunur.

PAYLAŞ:
Op. Dr. Bülent Ciha
Etiler Firuze'de Duy

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.