AnasayfaMagazinÜzülme Tarık, Beni de ‘Liderler Zirvesi’ne Çağırmadılar

Üzülme Tarık, Beni de ‘Liderler Zirvesi’ne Çağırmadılar

TARIK MENGÜÇ’ÜN HÜZNÜ

Tarık Mengüç kaliteli bir insan, başarılı bir müzik adamı ve kendi dalında iyi bir yorumcu. Ancak yanlış menajerlerin ya da kazara cep telefonunu kaptırdığı menajer geçinen esnaftan bozma adamların elinde maalesef hak ettiği değeri bir türlü görememiş olan bir sanatçı. Zira bu işlerde ürün ya da sanat ikinci plandır. En önemli unsur, sanatı ya da sanatçıyı pazarlayacak olandır. İşte o kim?! O varsa, varolursun. Yoksa da, papazı bulursun. Tarık’ın çok şükür iki kulağı da deliktir, herkesi saygıyla dinler, birinden girer diğerinden çıkar gider. Bu sayede işlerinin önü ekseriye açıktır ve az evvel ifade ettiğim olumsuzlukların bir çoğu, onun pantolon paçasında kalır. Özetle, kendi kendine yeten bir adam Tarık Mengüç. Yani diğer bir tabirle, gücü kendisinde.

Bir insanın gücü kendisinde olunca, haliyle zihin yorgun düşüyor. Kendimden biliyorum. İnsanoğlu bu bir süre sonra kafayı bir şeye takıyor, taktığı şeye doğru yelkenler pupa halde, dalgaları yara yara yüzüyor. “Ne yapmalı? Hangisi doğru? Rock’n Coke’da ben niye yokum?” vb gibi. Her insanda farklıdır.

AYNI DERTTEN MUSTARİBİZ

Tarık Mengüç müzisyen, bense sahnenin ve sanatın farklı dallarıyla haşır neşir bir adamım. Ona göre biraz çaprazda kalıyorum. Aynı zamanda yazar ve ressamdan bozma dekoratör oluşum, kişiliğimi ve dolayısıyla beklentilerimi sıra dışı bir hale getiriyor. Doğal olarak ben de onun gibi, arada bazı şeyleri kafaya takıyorum. Mesela şunu düşünüyorum: Yüzlerce sahne şovuna imza attım, beşinci kitabımla dünya rekoru kırdım, az önce de belirttiğim gibi ressamdan bozma dekoratör ve oldukça iyi bir heykeltraşım. Tasarımcı, şair, radyo programcılığı ve ticari danışmanlık unvanlarımı saymıyorum bile, ve bunların hepsini “Ben iyiyim!” şeklinde karşıma dikilecek adama, “Hodri meydan, kaybetsek de asalettendir, iyi olan kazansın!” diyebilecek kadar üst çıtada yapıyorum, ha bir de mucit bir yanım var ki cemiyet hayatı iyi bilir, buna rağmen herkesi şok edecek bir durumla karşı karşıya kaldım… Pekala, nedir o durum?! İlk kez sizinle paylaşıyorum!

Beni resmen, Dünya Liderler Zirvesi‘ne çağırmadır (Abdullah Koçoğlu). Kaç kez sordum kendi kendime, “Ben niye yokum?!” diye. Üstelik liderlerin tamamına, “Neden ben!!!” başlıklı, devamında ise “Ben bunu size yapmazdım..!” sözleriyle ilerleyen sitem dolu birer mektup yazmama rağmen. İnanır mısınız, birinden bile geri dönüş olmadı.

Onun için takma kafana kardeşim. Rock’n Coke Festivali’ne çağırmadılarsa, bu onların ayıbıdır. Yarın öbür gün biz de, “Rakı’m Yok Festivali” yapar, satışa getirenleri liste dışına atar, intikamımızı alırız.

İşte Tarık Mengüç’ün içine dert olan ruh haliyle bestelediği parçası, “Rock’n Coke’da Ben Niye Yokum?!”

Yayıncı: Abdullah KOÇOĞLU | Ticari Danışman
M.G.B. Genel Yayın Koordinatörü

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK