AnasayfaFirmaya DikkatYasa Dışı Çekilişle Ateşli Silah Dağıttılar

Yasa Dışı Çekilişle Ateşli Silah Dağıttılar

Albatros Silah Firması ve Silah Firmasının Distribütörü Efeoğlu Av Bayii, sosyal medya üzerinden düzenledikleri çekiliş ile Milli Piyango İdaresi’nce ilan edilen “Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkındaki Yönetmelik” maddelerine aykırı olarak ateşli silah dağıttılar.

27 Kasım 2016 tarihinde Efeoğlu Av Bayii isimli işletmede gerçekleştirilen ve sosyal medya sitesi Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanan yasa dışı çekilişle, 1 kişiye ücretsiz ateşli silah, iki kişiye ise alacakları ateşli silahta % 50 indirim hakkı hediye edildi. Mesaj çeken herkesin katılım hakkı kazandığı çekilişte 18 yaş sınırı olmayışı da dikkat çekti.

Albatros Silah Firması’nın sahibi Mehmet Ergin ile Efeoğlu Av Bayii çalışanı İhsan Taş’ın, sosyal medyada canlı yayınla gerçekleştirdikleri çekilişle ilgili Milli Piyango İdaresi’ne  bağlı bulunan Bahisler ve Oyunlar Daire Başkanlığı’na bildirim yapmadıkları ve gerekli izinleri almadıkları da belirlendi.

“Piyango ve çekiliş tertip edilebilmesi için; 15.08.2003 tarih ve 25200 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 4971 sayılı Kanunun 20’nci maddesi ile değiştirilen “320 sayılı Kanun Hükmünde Kararname”nin 41’inci maddesi ve bu maddeye istinaden çıkartılarak 04.10.2006 tarih ve 26309 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Karşılığı Nakit Olmayan Piyangolar ve Çekilişler Hakkında Yönetmelik” maddeleri gereği Milli Piyango İdaresinden izin alınması zorunludur.”

magazincilerbirligi.com olarak bize düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

magazincilerbirligi.com sitesinde yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ Vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

TİVİBU Esnafı Can
Avfest Yayınları D

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK