AnasayfaAlışverişYaz sezonu başladı tatil alternatiflerine ilgi arttı

Yaz sezonu başladı tatil alternatiflerine ilgi arttı

Yaz sezonunun başlaması ve bayram tatilinin uzamasıyla birlikte yazlık bölgelerdeki kiralık konutlara ilgi giderek artıyor. Uzun bayram tatilini de dâhil ederek yaz tatilini uzatmak isteyenler hem keyifli hem de ekonomik tatil seçeneklerini değerlendiriyor. Ayda 43,3 milyon kullanıcıyı ağırlayan sahibinden.com’un verilerine göre Nisan ayında “Kiralık Yazlık” ile ilgili tüm aramalar bir önceki aya göre%101 oranında artış gösterirken “Kiralık Yazlık Villa” aramaları da %117 oranında arttı. Muhteşem doğası, denizi, koyları ve tarihi dokusuyla tatilcilerin her zaman favorisi olan Bodrum’da “Kiralık Yazlık Villa” aramaları ise %460 gibi son derece yüksek bir oranda artış gösterdi. Kiralık yazlıklarda en çok ilgi gören şehir ise İzmir oldu.

Diğer taraftan tatilini deniz, kum ve güneş yerine, doğayla iç içe, sessiz ve sakin bir ortamda geçirmeyi tercih edenler de kamp tatiline giderek daha fazla ilgi gösteriyor. Bu kapsamda, geniş ürün çeşidi ve fiyat seçenekleriyle çok sayıda çadır ilanını kullanıcılarıyla buluşturan sahibinden.com’da “Çadır” ile ilgili tüm aramalar %15 oranında artış gösterirken “İkinci El Çadır” aramaları da %42 arttı. Doğal ortamlarda kullanım kolaylığı ve rahatlığıyla öne çıkan “Kamp Çadırı” aramalarında ise %28 oranında artış gözlendi. Kamp tatilini tercih edenler için, Türkiye’de 500 civarı bölgeyi içeren zengin alternatifler bulunuyor. Doğal dokusuyla öne çıkan Marmaris, Fethiye, Kaş gibi bölgeler kamp tatili yapmak isteyenlerin uğrak noktası oluyor. Kampçılar kamp merkezlerinde elektrik, su, duş ve internet gibi ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabiliyor.

Tatil kiralık araçlara ilgiyi de artıyor

Yaz sezonu ve yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle kiralık araçlara olan talep de arttı. Özellikle tatil için şehir değiştirenlerin etkisiyle, kiralık araç piyasası en hareketli günlerini yaşıyor. sahibinden.com’un mayıs ayı verilerine göre “Kiralık Araç” ile ilgili aramalar önceki aya göre %120 oranında artış gösterdi.

blank

sahibinden.com hakkında;

Aksoy Group bünyesinde 2000 yılında kurulan sahibinden.com, AR-GE merkezinde geliştirdiği yenilikçi ürün ve hizmetlerle Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Mart 2019’da ayda 43,3 milyon kullanıcının 300,8 milyon kez ziyaret ederek, 9,7 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 600’den fazla çalışanı, 6 milyona yakın aktif ilanı ve yüz binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.

Secret Garden yaza m
Türk Telekom’dan

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

YORUM BIRAK