AnasayfaMagazinciler BirliğiYurtiçi Kargo’ya Bir Haller Olmuş

Yurtiçi Kargo’ya Bir Haller Olmuş

Aldığı ödülleri, hizmet üstünlüğünü, özellikle de müşteri memnuniyeti odaklı çözümlerini dilinden ve reklam kampanyalarından eksik etmeyen Yurtiçi Kargo’nun İstanbul ili Haznedar Şubesi, firmanın prestijine yakışmayan bir ihmalkarlığa imza attı.

Ünlü Televizyoncu ve Yazı İşleri Müdürü Tuna Güzelyurt, DMS Grup Trendyol internet mağazasından satın aldığı ve mağduriyet yaşadığı ürünle ilgili yaptığı açıklamada, “Trendyol internet mağazasından ürün sipariş ettim. Ürünün tarafıma ulaşabileceği tarih aralığında, keza ürün teslimi için bildirim gerçekleştirdiğim adreste bizzat bulundum. 6.11.2015 tarihinde, Yurtiçi Kargo’nun kurye elemanının “Geldik Bulamadık” ifadesi yer alan bildirim kağıdını tarafıma apartmanın kapıcısı ulaştırdı. Evde olmama rağmen, daire numaramın yer aldığı zile basma zahmetine katlanmayan kargo çalışanı, “Geldik Bulamadık” ifadesi yer alan kağıdı yapıştırmış ve gitmiş. Yurtiçi Kargo çalışanının, kağıdı zilime ve kapıcının ziline basmadan direk yapıştırıp gittiğini gören bir başka kişi ise, o anda adreste geçen apartmanımın yakınlarında telefonla konuşan Ticari Danışman ve Yazar Abdullah Koçoğlu‘dur. Yurtiçi Kargo’ya ait 444 99 99 numaralı müşteri hizmetlerini aradığımda, tarafıma yapıcı bir çözüm üretmediler ve sonrasında duruma ilişkin olumlu ya da olumsuz bir dönüş sağlanmadı. Yine gün içinde durumu sorgulamak maksadıyla, arama yaptığımızda şube telefonlarında bir muhatap bulamadık ve şube telefonları defalarca aramamıza rağmen açılmadı. Firma yaşattığı mağduriyeti gidermediği takdirde, konuya ilişkin yasal haklarımız saklıdır ve konunun üzerine gideceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Durumu teyit etmek maksadıyla yaptığımız, Yurtiçi Kargo Haznedar Şubesi‘ne ait olan ve “Geldik Bulamadık” ifadeli bildirim kağıdı üzerinde yer alan, 0212 556 21 83 nolu telefona yaptığımız aramalarda (Abdullah Koçoğlu) bizler de ulaşım sağlayamadık.

Yurtiçi Kargo’nun gerekli önlemlerini almasını, kuryelerine bu konuda yaptırım uygulamasını, sorunla ilgili geri dönüş sağlamasını ve Trendyol internet sitesinin kamuoyu mağduriyetini konu alan soruna ilişkin, aydınlatıcı bilgi geçmesini ve önlem almasını temenni ediyoruz.

—–

MagazincilerBirligi.com olarak tarafımıza düşen; Basının haber verme hakkı gereği kamuoyunu aydınlatmak ve gereği halinde durumu yukarıda geçirildiği veçhile ilgili mercilere bildirerek takdirlerini beklemektir. Haberlerde adı geçen herkesin cevap ve düzeltme hakkı mahfuzdur.

MagazincilerBirligi.com sitesinde yayımlanan haberler, Anayasa’nın 28. ve 5187 sayılı Basın Yasası’nın 3. maddesinde ifadesi bulunan, BASININ HABER VERME HAKKI, GERÇEKLİK, GÜNCELLİK, KAMU YARARI, TOPLUMSAL İLGİ vs. içerikleri İHLAL ETMEDEN yapılır.

D’S Damat Çark Et
Şanslı Hayırsever

admin@magazincilerbirligi.com

Bu Haberi Puanla:
YORUM YOK

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalı.